Chcąc zbudować pozytywny wizerunek firmy, warto zdecydować się na usługi agencji reklamowej, czy marketingowej? Takie pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców prowadzących własny biznes. Jak się okazuje, agencja marketingowa różni się w swoich działaniach od reklamowej. Zachęcamy do przeczytania poniższego wpisu, z którego dowiesz się, kiedy dokładnie warto skorzystać z usług agencji marketingowej.

Czym różni się agencja marketingowa od reklamowej?

Jeszcze do niedawna na rynku działały głównie agencje reklamowe, które zajmowały się przede wszystkim opracowywaniem i realizacją kampanii promocyjnych w mediach drukowanych. Niektóre z nich dodatkowo specjalizowały się w produkcji różnego rodzaju nośników reklamy takich jak, chociażby banery, billboardy, gabloty, czy stojaki wewnętrzne i zewnętrzne. Agencje marketingowe w swoich działaniach znacznie różnią się od reklamowych. Ich praca koncentruje się na szeroko pojętych kwestiach związanych z marketingiem, zwłaszcza internetowym. Zakres ich usług przykładowo może obejmować tworzenie witryn i sklepów internetowych, projekty graficzne, marketing szeptany, a także content marketing.

Jakie usługi świadczy agencja marketingowa?

Jak już wyżej zaznaczono, dobra agencja marketingowa skupia się przede wszystkim na świadczeniu kompleksowych usług związanych z marketingiem. Taka firma może nam pomóc nie tylko w wykreowaniu pozytywnego wizerunku marki, ale również zająć się przygotowaniem długofalowej strategii promocyjnej. Przykładowe usługi świadczone przez agencje marketingowe to:

  • realizacja stron www i tworzenie systemów zarządzania treścią,
  • tworzenie oraz kompleksowa opieka nad profilami w mediach społecznościowych,
  • e-mail marketing,
  • tworzenie aplikacji internetowych,
  • prowadzenie blogów firmowych.

Podsumowanie

Z usług profesjonalnej agencji marketingowej warto skorzystać właściwie zawsze, kiedy tylko pozwala nam na to budżet. Jeśli chcesz mieć pewność, że czynności z zakresu marketingu zostaną przeprowadzone rzetelnie i przyniosą oczekiwane efekty, zachęcamy do zapoznania się z ofertą agencji marketingowej Become z Poznania.