W wielu sytuacjach obraz bardziej przemawia do odbiorców niż tekst. Fotografie mogą stanowić ciekawe uzupełnienie oferty prezentowanej w mediach tradycyjnych lub internetowych. Wiele firm decyduje się jednak na obrazy stockowe, czyli fotografie z tzw. banków zdjęć. Dlaczego warto jednak wykonywać własne zdjęcia i wykorzystywać je do celów promocyjnych?

Zdjęcia stockowe w świetle prawa

W świecie reklamy często korzysta się z banków zdjęć, głównie ze względu na to, że oferują ogromne zasoby obrazów. Zawsze konieczne jest sprawdzanie licencji, pod tym względem banki zdjęć bardzo różnią się od siebie, różne obrazy mogą być wykorzystywane w inny sposób do różnych celów. Standardowa licencja zazwyczaj obejmuje wykorzystywanie zdjęć do celów marketingowych.

Czy zdjęcia stockowe mogą zaszkodzić?

Pokazanie rzeczywistego obrazu firmy może być ogromną zaletą przy promowanu swojego przedsiębiorstwa. Ogólnodostępne i popularne zdjęcia stockowe są często wykorzystywane między innymi do projektowania graficznego plakatów, ulotek, wizytówek, a także stron internetowych. W związku z tym, na materiałach reklamowych przeróżnych firm mogą znajdować się podobne zdjęcia, może to wprowadzać klientów w błąd. W czasach, w których w sieci królują przeróżne memy, również ich autorzy posługują się obrazkami z banków zdjęć, a to powoduje ryzyko, że na przygotowywanych przez nas materiałach reklamowych znajdą się zdjęcia z powszechnie używanym wizerunkiem stockowych modelek i modeli. Firma to nie tylko duża korporacja, ale także marka w Internecie. Aby się wyróżnić, powinna pokazywać osoby rzeczywiście pracujące w firmie i w ten sposób budować swoją wiarygodność.

Prawdziwe zdjęcia – zaleta w oczach klienta

Jeżeli posługujemy się własnymi zdjęciami, mamy świadomość tego, że nie powielimy projektów graficznych lub koncepcji promocyjnej innego przedsiębiorstwa czy marki. To również pewność co do praw autorskich, autentyczności fotografii oraz oryginalności kampanii marketingowej. Jako agencja marketingowa oferujemy profesjonalne usługi fotograficzne, dlatego już dziś możesz się do nas zgłosić. Zadbamy o to, żeby zdjęcia były oryginalne i pozwoliły Ci na wyróżnienie swojego przedsiębiorstwa na tle innych.