Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że strona internetowa, zwłaszcza firmowa, powinna bazować na rozbudowanym systemie zarządzania treścią. Na rynku można zetknąć się z różnorodnymi systemami CMS, które oferują użytkownikom wiele możliwości. Jednak jednym z najczęściej wybieranych i zarazem najbardziej przyjaznych w obsłudze jest WordPress. Dlaczego warto wybrać właśnie ten skrypt i czym różni się od takich platform jak Drupal czy Joomla?

Łatwość w użyciu

Obecnie wiele skryptów jest reklamowanych jako łatwych w obsłudze, ale w rzeczywistości nie do końca tak jest. WordPress nie musi tego robić, gdyż w odróżnieniu od wyżej wspomnianych systemów nie wymaga znajomości HTML czy PHP. To, co go wyróżnia na tle innych platform, to między innymi możliwość instalowania wielu różnego rodzaju wtyczek i szablonów w niezwykle intuicyjny sposób. Wybór tego skryptu powinny w szczególności rozważyć osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych.

Zaawansowane funkcjonalności i automatyczne aktualizacje

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać właśnie WordPress, jest ogromna liczba dostępnych wtyczek umożliwiających rozbudowę serwisu zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Zaletą jest także automatyczne aktualizowanie skryptu – oznacza to, że w przypadku pojawienia się nowej wersji, skrypt samodzielnie się zaktualizuje, a my otrzymamy powiadomienie na e-mail.

Kto może skorzystać z systemu WordPress?

Zapewne niewiele osób wie, że platforma ta została pierwotnie zaprojektowana do tworzenia blogów. Wraz z biegiem czasu tak się rozwinęła, że dzisiaj stanowi jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią. Co więcej, na WordPressie jest zainstalowanych ponad 30% wszystkich witryn internetowych na świecie.

Ze skryptu korzystać mogą praktycznie wszyscy. Obecnie używa go niejedna agencja marketingowa, ale doskonale sprawdza się też w przypadku zakładania stron przez osoby prywatne.

Posługując się odpowiednimi wtyczkami, na skrypcie można wykonać:

  • stronę firmową,
  • sklep internetowy,
  • forum,
  • portal ogłoszeniowy,
  • platformą do nauki języków obcych,
  • serwis informacyjny itp.

Dlaczego warto wybrać WordPressa?

Na chwilę obecną WordPress pozostawia daleko w tyle wszystkie inne platformy, doskonale sprawdzając się zarówno w przypadku osób doświadczonych w tworzeniu stron, jak i tych początkujących. Dzięki temu, że zawiera praktycznie wszelkie najpotrzebniejsze funkcje, przy jego pomocy można stworzyć większość serwisów www.